۶ مزایای استفاده از نرم‌افزار حسابداری

  hadafprogrammers

  ۶ مزایای استفاده از نرم‌افزار حسابداری

  نرم‌ افزار حسابداری می­ تواند ابزاری برای مدیریت‌های مالی بزرگ باشد.

  تقریباً تمام فروشندگان نرم­ افزار حسابداری محصولات خود را به ابر منتقل کرده‌اند و خدمات مبتنی بر اشتراک برخط را با ویژگی­ های پیشرفته و قیمت­ مناسب ارائه می­ دهند.

  کسب‌وکارهایی که بیشتر از ۵۰ کارمند دارند، به‌طورمعمول نیاز به بسته­ های پیشرفته ­تر حسابداری دارند که می­توانند حساب­ های ورودی دوگانه را که شامل حساب­ های دریافتنی، حساب­ های قابل پرداخت و قابلیت­های اصلی لجستر هستند، انجام دهند. سایر ویژگی­ های موجود در ارائه خدمات پیشرفته عبارت‌اند از: حقوق و دستمزد، دسترسی چند کاربره، تبدیل ارز، زمان و صورتحساب، ردیابی موجودی، مدیریت ارتباط با مشتری (CRM))، تجزیه‌وتحلیل و… (به‌عنوان‌مثال در QuickBooks)

  در اینجا مزایای اصلی استفاده از نرم‌افزار حسابداری یک کسب‌ و کار کوچک آورده شده است: کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.

  ۱) بی‌عدالتی


  آیا شما در حال انجام یک عملیات خرده‌فروشی هستید که در آن هر معامله الکترونیکی به‌صورت الکترونیکی وارد می­شود و یا یک مشاور شخصی هستید که در آن شخصاً هر دو هفته یک‌بار وارد معاملات خود می­شوید؛ نرم‌افزار حسابداری کسب‌وکار کوچک، ورود اطلاعات را برای شما تسهیل نموده و شمارا به یک جریان در حال حرکت متصل می­کند.

  شما شانس بسیار خوبی برای رفع نقص جریان نقدی یا مشتری دارید که یک مشکل اعتباری جدی را از فردی که کسب‌وکار کوچکی را انجام داده است، صرفه‌جویی کنید و می­توانید در انتهای یک سال یا سالیانه، تمام رسیدها و فاکتورها را در یک کشو قرار دهید.

  ۲) تحرک

   

  نرم‌افزار حسابداری مبتنی بر ابر به شما این امکان را می­دهد که بتوانید به حساب­های تجاری خود بدون محدودیت فضا و زمان دسترسی پیدا کنید. امکان پشتیبانی از مرورگرهای رایج وب هم وجود دارد. اکثر فروشندگان نرم‌افزار حسابداری برخط را با برنامه­های iPhone / iPad و Android ارائه می­دهند. برخی از امکانات این نرم ­افزارهای برخط عبارت‌اند از:

  ارسال فاکتور به طور مستقیم از دستگاه تلفن همراه

  مشاهده اطلاعات مشتری، هزینه یا فاکتور

  ضبط هزینه­ ها به سرعت و پیوست­ های ضمیمه

  ردیابی زمان پرداخت

  ورود و نمایش اطلاعات تماس مشتری جدید

  توانایی اجازه دسترسی مستقیم به حسابداران از طریق نرم ­افزار آنلاین به اسناد حسابداری 

  انتقال الکترونیکی فایل­ ها و…

  ۳) یکپارچه­ سازی

   

  با استفاده از نرم‌افزار حسابداری، بسیاری از جنبه­ های مدیریت مالی کسب‌وکار شما یکپارچه می­ شوند، زیرا شما قادر خواهید بود وظایفی نظیر مدیریت موجودی، صورتحساب، حقوق و دستمزد و حتی برخی از جنبه­ های مدیریت ارتباط با مشتری در برنامه نرم‌افزار حسابداری خود انجام دهید. یکپارچه­ سازی باعث صرفه‌جویی در زمان و پول شما شده و مجبور نیستید برای خرید برنامه­ های نرم­ افزاری مجزا برای کارهایی مانند فاکتور مشتریان اقدام نمایید.

  ۴) ساده نمودن تطبیق مالیات

   

  علاوه برنشان دادن چگونگی پرداخت مالیات بر صورت حساب­ های خاص، نرم‌افزار حسابداری کسب‌وکار کوچک نیز به شما اجازه می­دهد تا گزارش­ هایی را تهیه کنید که نشان می­دهد چقدر یک مالیات خاصی که کسب‌وکارتان در طول زمان مشخصی پرداخت کرده است، نیاز به تکمیل و ارسال فرم‌های موردنیاز دولت دارد.

  ۵) فراهم نمودن ابزار تجزیه‌وتحلیل

   

  داشتن نرم‌افزار حسابداری تجاری خوب مانند داشتن یک مشاور مالی داخلی خوب است. گزارش‌های قابل تنظیم به شما اجازه می­دهد که جنبه ­های مختلف کسب‌وکار کوچک خود را تجزیه‌ و تحلیل کنید و اطلاعاتی را که برای تصمیم ­گیری بهتر مالی لازم دارید را ارائه دهید. گزارش‌ های از قبیل خلاصه­ های صورتحساب، نشان می­دهد کسب‌ و کار شما در چه وضعیتی قرار دارد.

  ۶) دقت

   

  ازآنجایی‌ که نرم‌افزار حسابداری یک کسب‌ و کار کوچک، بسیاری از محاسبات لازم را برای شما انجام می­دهد، اطلاعات مالی شما دارای سطح بالایی از دقت خواهد بود.

  نرم‌افزار حسابداری دسترسی و ارائه اطلاعات دقیق ­تر را آسان می‌ کند.

  اگر

  نیاز به آدرس پستی یک تأمین‌کننده دارید؟

  اینکه مشتری آخرین پرداختی را در یک حساب برجسته انجام داده است؟

  این دقت را می­توان به‌وسیله یک نرم‌ افزار حسابداری تحصیل نمود.

  منبع: gheyas.com 

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *